Online KatalogONLİNE KATALOG Blog / HaberlerBLOG/ HABERLER
Türkçe English
Menü Simge
gres pompası, yağ pompası, havalı yağlama, hava şartlandırıcı, hava regülatörü, pnömatik gres pompası,

Pnömatik Sistemlerde Şartlandırıcının Önemi Nedir ?

Pnömatik Sistemlerde Şartlandırıcının Önemi

Tesisinizdeki havanın pnömatik iş makineleri ve aletlere ulamasında basınç ayarlayıcı ve yağlayıcı olarak, aynı zamanda havadaki suyu tutarak ekipmanlarınızı paslanma ve korozyonlara karşı koruyarak önemli görevler alan bağlantı elemanlarına şartlandırıcı ( ya da hava  regülatörü )  denir.Şartlandırıcı tek bir parça ürün gibi gözüksede 4 farklı pnömatik parçadan oluşmaktadır.

Filtre; hattaki toz ve zerrecikleri tutar.

Yağlayıcı; ekipmanlarınızın belli bir periyotta yağlanmasını sağlar  

Basınç ayarlayıcı; sistemden gelen havanın basıncını azaltır veya arttırır.

Manometre: sistemdeki ayarlanmış basıncın bar ya da psi olarak gösterilmesini sağlar

Kompresörünüzün hemen çıkışında kurutucu olsa da tesis içerisinde borularda dolaşım sağlayan hava dış ve boru hattı içerisindeki ısı farkından dolayı buharlaşmaya ve nemli hava üretimine sebep olur. Bu buharlaşma ve nem yağlama ekipmanlarınızda paslanma ya da korozyon yaratabilir. Yağlama ekipmanları her ne kadar yağ aktarımı sağlasalarda kendi kendilerini yağlayamazlar. Özellikle pnömatik motor düzenli olarak yağlanmaya ihtiyaç duyacağından şartlandırıcı kullanımı zorunludur. Şartlandırıcı hem pompanızı fazla basınçtan korur, hem kuru ve temiz bir hava gelmesini sağlar hem de tüm yağlama ekipmanlarınızın düzenli olarak yağlanmasını sağlar. Böylece ekipmanlarınızın ömrü uzar, güvenli ve performanslı bir yağlama imkanı sunar.

Tüm gres ve yağ pompaları maximum 8 bar basınçta çalışabilir şekilde tasarlanmıştır. Önerilen basıncın dışındaki hava kaynağı ekipmanlarınızı maliyeti yüksek arızalarla karşılaştırır. Yüksek basınç kaynaklı arızalar ekipmanlarınızı garanti kapsamı dışında bırakır.

İLETİŞİM

BİZİ TAKİP EDİN Odaksan Facebook Hesabı Odaksan Instagram Hesabı Odaksan Twitter Hesabı Odaksan Youtube Hesabı Odaksan Linkedin Hesabı
Odaksan İletişim