Kabinsiz Hortum Sarma Makaraları

ÜRÜN KATEGORİLERİ
Kimyasal Döküntü Paletleri
Kimyasal ve Atık Toplama Tavaları Varil Kimyasal ve Atık Paletleri IBC Kimyasal Taşma ve Sızıntı Paletleri PVC Esnek Damlama Tepsileri Kimyasal Varil ve Atık Taşıma Arabaları Dolaplı Kimyasal ve Döküntü Atık Paletleri Atık Yönetimi Yönetmeliği ve Çevre Koruma Hakkında Bilgilendirme
Gres Pompaları
Havalı Gres Pompaları Mekanik Gres Pompaları Yağlama Cihazları Tabancaları ve Yedek Parçalar Elektrikli Gres Yağ Pompaları Gresörlükler
Yağ ve Kimyasal Pompaları
Havalı Yağ Pompaları Elektrikli Varil Pompaları Mekanik Varil Pompaları Mekanik Yağ, Kimyasal Pompaları Elektrikli Yağ Transfer Pompaları Yağ Toplama ve Boşaltma Arabaları Karterden Yağ Emme ve Vakum Pompaları
Seyyar Arabalı Gres ve Yağ Pompaları
Seyyar Havalı Gres Pompaları Seyyar Havalı Yağ Transfer Pompaları
Dijital ve Mekanik Sayaçlar
Dijital Gres, Mazot ve Yağ Sayaçları Mekanik Yağ ve Mazot Sayaçları
Otomatik Hortum Sarma Makaraları
Kabinsiz Hortum Sarma Makaraları Kabinli Hortum Sarma Makaraları Hava ve Su Makaraları Kablo Sarma Makarası Manuel El Tipi Hortum Sarma Makaraları
Akaryakıt Transfer Ekipmanları
Dizel Akaryakıt ve Mazot Transfer Pompaları Yakıt Tabancaları
Ölçü ve Taşıma Kapları
Litre Kapları ve Yağdanlıklar Huniler
Garaj Teknoloji Ekipmanları
AdBlue Transfer Ekipmanları ( ÜRE ) Araç Üstü Otomatik Yağlama Setleri
Örnek Teknik Şartnameler
Yağlama Ekipmanları Şartnamesi

İşletmenizde dağınık ve karışmış hortumlarla zaman ve emek kaybetmeyin ! 

Hortum sarma makarası seçerken pek çok unsura dikkat etmek gerekir. Yani makaranın nerede, hangi maddede, nasıl kullanılacağını bilmek önemlidir.

" Odaksan " Güvencesi İle Pressol Yüksek Basınçlı Hortum Sarma Makarası

Öncelikle tercih edeceğiniz hortum makarasında kullanılacak hortum türünü göz önüne almalıyız. Yüksek basınç hortumları ve düşük basınçlı hortumlar değişik çaplarda olabilir. Örneğin gres makarasında kullanılacak hortum en az 400 bar basınca dayanıklı ¼” ölçüde olmalıdır. Eğer yüksek basınç için hortum tamburu arıyorsanız, istediğiniz hortum makarası rakor ve bağlantılarının en az  1000 psi olduğundan emin olun.

Daha düşük basınçlardaki yağ pompaları için kullanacağınız hortum makaralarının en az 100 bara dayanıklı olduğundan emin olunuz. Yağ makaralarında genellikle ½” R1 hidrolik hortum uygulamaları yapmaktayız.

Akaryakıt transferi için kullanacağınız hortum makaraları genellikle en az ¾” ölçüde olmak üzere 1” ve 1.1/4” öcülerde kullanılmaktadır. Unutmayınız ki hortum dış çapı büyüdükçe makaralara saracağınız hortum metrajı azalacaktır. Akaryakıt hortum makaralarında genellikle ¾” ve 1” hortum ile donatılmış tamamı metal üretilmiş makaralara talep vardır.

Ayrıca satın aldığınız herhangi hortum makarası kullanımda olmadığı zamanlarda hortumu kolayca toplayabilecek özellikte fren ve otomatik kilitleme sistemine sahip olduğundan emin olun. Kullanıcı hortum sarma makarası sarmak istediğinde içerisinde bulunan zemberek yayı ve tertibat güvenli, dayanıklı ve pratik olmalıdır.

Hortum Makarası  seçimlerinizde kapalı kabinli veya kabinsiz model seçenekleriniz mevcuttur.

En profesyonel hortum makaraları DKP sac ile üretilmiş, 18/10 crom çelik yay kullanılan, çift kilitleme tertibatı ile elektrostatik boyalı üretilmiş makaralardır. Eğer doğru üründe , doğru ölçülü hortum ile tercih edilen bir makara kullanırsanız, önemli ölçüde hortum makarası ömrünü artırabilirsiniz .