Yağlama Hakkında Kısa Bilgiler

img

Yağlama Hakkında Kısa Bilgiler

Yağlama Neden Önemlidir ?

Yağlama, sürtünmeyi azaltır ve hareketli makine parçalarının birbiri üzerinden sorunsuzca çalışmasını sağlar. Pnömatik yağlama sisteminin manuel yağlamaya göre birçok avantajı vardır. Bunun nasıl daha uzun ekipman ömrü, daha az aşınma ve daha küçük bakım maliyetleri ile sonuçlandığını deneyimleme fırsatınız olacak.

Yağlama, herhangi bir hareketli ekipmanın verimliliğinde ve kullanım ömrü beklentisinde çok önemli bir öğedir. PRESSOL tarafından yapılan araştırmalara göre, rulman arızalarının %50'den fazlası hatalı yağlamanın sonucudur. Uygun yağlama çözümünün uygulanması, erken rulman arızalarını azaltmaya ve makine çalışma süresini, üretkenliği ve enerji verimliliğini artırmaya yardımcı olabilir. 

Yağlama nedir?

Yağlama, sürtünmeyi azaltmak ve hareketli makine parçalarının birbiri üzerinden yumuşak bir şekilde manevrasını sağlamak için 'yağlayıcılar' olarak da adlandırılan yağlı veya gresli maddelerin uygulanması olarak tanımlanabilir. 

Yağlayıcılar, iki metalin sürtündüğü her yerde karşılaşılan teması önlemek ve makinenin verimli çalışmasını sağlamak için makine parçalarının metal yüzeyleri arasında bir film tabakası oluşturur. 

Bir yağlayıcının ana işlevleri şunlardır:

İki yüzey arasında bir film tabakası oluşturarak sürtünmeyi azaltmak

Makinelerin aşınmasını önlemek

Korozyona karşı maksimum koruma sağlamak

Yüzeylerde oluşan  ısıyı dağıtarak soğutmak

Bazı alanlarda sızdırmazlık yaratmak

Sistemi kirleten partikülleri filtrelere taşıyarak temizlemeyi desteklemek

DİĞER BLOG YAZILARI

img
Kaşıkla Gres Pompası Doldurmaya Son verin !
14.08.2023
Artık el gres pompalarınızı pratik, hızlı, temiz ve güvenli bir şekilde doldurabilirsiniz ...
DEVAMI
0
img
PRESSOL YENI NESIL EL GRES TABANCALARI, GRES POMPALARI
20.02.2023
Profosyonel Ağır Hizmet El Gres Pompaları , Ergonomik tutamak, kaymaz, mükemmel güç aktarımı ve tutuşu, T-grip, optimize edilmiş kavrama ve optimize edilmiş basınç
DEVAMI
0
img
İKİNCİL MUHAFAZA VE KORUMA KAPLARI NEDİR?
2.03.2022
İkincil Muhafaza ve Koruma Kapları (Secondary Containments Pallets ) işletmenizde bir döküntü ve sızıntı durumunda oluşabilecek çevre kirliliğini, ürün kaybını engelleyerek güvenli çalışma ortamı sağlar. Aynı zamanda kayıpları önler
DEVAMI
12
img
PRESSOL HAVALI GRES POMPALARI İLE % 99 GRES AKTARIMI
9.08.2021
Gres kaplarınızda yağlarınız artık ziyan olmayacak . Özel tasarım alt vakum aparatı ve mükemmel sıyırma yeteneği planet ile benzersiz bir mühendislik.
DEVAMI
65
img
TAŞINDIK
1.05.2021
Sizlere daha güçlü çözüm ortağı olmak için taşındık. Aktürk Sanayi Dünyası No: 6 /B1-B2 Kurtkoy- Pendik - İSTANBUL
DEVAMI
47
img
AKÜLÜ ŞARJLI GRES POMPASI
28.12.2020
Pressol akülü ve şarjlı gres tabancası elektrik ve hava kaynağınızın olmadığı, ulaşamadığınız alanlarda kolayca kullanabileceğiniz harika bir ürün.
DEVAMI
85