Gres Pompası Teknik Şartname Örneği

Gres Pompası Teknik Şartname Örneği

Gres Pompası Teknik Şartname Örneği

Ürün No: SABİT GRES SİSTEMİ MAKARALI

18780 051 Duvar Tipi Makaralı Havalı Gres Yağlama Sistemi 

1. PARÇA ADI :HAVALI VARİL GRES POMPASI

2. STOK NUMARASI :

3. PARÇA NUMARASI :

4. ÖZELLİKLERİ :

4.1. Satın alınacak yağlama ünitesi, araç içi yağlama atölyesinde araç yağlama (gres) işlerinde kullanılacaktır.

4.2. Yağlama ünitesinin şekli, özellikleri ve muhteviyatı aşağıda belirtildiği gibi olacaktır.

4.2.1.Yağlama ünitesi; ,gres makarası ,gres pompası, ara bağlantı hortumu 18780 051 Pressol Duvar Tipi Makaralı Gres Yağlama Pompası gres tabancası ,gres z mafsalı, varil kapağı, sistemdeki havayı tahliye edebilecek donanımlı gres varil sıyırıcı ve varil bağlama aparatlarından oluşacaktır.

4.2.2.Gres yağ hortum makarası kapalı tip olacaktır.Hortum makarasının gres makarasıtamburu özel DKP sac ile üretilmiş ve elektro statik boyalı olacaktır. Kesinlikle plastik tambur kullanılmayacaktır. Hortum makarasının hortum uzunluğu (tabanca ile makara çıkışı arasındaki uzunluk) en az 10 m (on metre), hortum çapı ¼ ” olacaktır. Hortumun çalışma basıncı min:400 Bar ( dörtyüz ) olacaktır. 

4.2.3. Gres pompası, 180-200 kg (yüzseksen ikiyüz kilogram) gres varillerinde kullanılabilir olacaktır.Pressol Havalı Gres Pompası Boy 1000 mm olmalıdır. En alt noktadan emiş yaparak kaptaki tüm gresi transfer edebilmelidir.

4.2.4.Gres pompasının sıkıştırma oranı 50:1 (elli bölü bir), çalışma basıncı en az 6 (altı) bar, yağ basma kapasitesi en az 1.000 gr/dk (bin gram bölü dakika) olacaktır. . Ana gövde materyali özel döküm aleminyum olacaktır. Paslanmaya yatkın hiçbir materyal olmayacaktır.

Pompa üstünde susturucu olacaktır. Hava girişi ¼ “ ve ventilli kertikli uçla olacaktır. Pompalar max:8 barı geçmeyecek hava akışı için şartlandırıcı ile korunacaktır.

4.2.5. Gres pompası ve makara arasındaki ara bağlantı hortumunun uzunluğu en az 4 m (dört metre) ve en az 400 bar basınca dayanıklı olacaktır.

4.2.8. Gres tabancası manuel mekanik ve hortumlu tip olacaktır. Operatör için  gres tabancasıergonomik ve soğuk havalarda çalışma güvenliği için özel kauçuk tutamaklı olacaktır.

4.3.Satın alınacak seyyar yağlama ünitesi, yeni ve hiç kullanılmamış olacak, hiçbir yerinde çatlak, ezik, eğrilik vb. gibi imalat hataları bulunmayacaktır.

4.4.Satın alınacak seyyar yağlama ünitesi kullanım yerinde fonksiyonel olacaktır.

5.FAYDALANILAN KAYNAK: Firma ürün katalogları.

6.AMBALAJLAMA VE İŞARETLEME:

6.1.Seyyar yağlama ünitesi parçalarının birbirine montajı yapılmış ve çalışır durumda olacaktır.

6.2. Seyyar yağlama ünitesi üzerinde; üretici firma markası ve ürün kod numarası silinmeyecek şekilde yazılmış olacaktır.

7. Satıcı tarafından istenildiği takdirde; alıcı makam tarafından teknik bilgi desteği verilebilecek ve bu malzemeye ait örnekler alıcı makam tesislerinde görülebilecektir.

Alıcı tarafından aksi bir talep belirtilmediği müddetçe ödemeleri yapılmış tüm siparişler YURTİÇİ KARGO ile ücret alıcı adrese teslimat yapılır.
Alıcı kargo istemediği durumlarda siparişlerini Kurtköy / Pendik Merkez depomuzdan ödemesini takiben kendi aracı ile teslim alabilir.
Kargoda doğacak hasarlardan şirketimiz sorumlu değildir .
Bu gibi durumlarda ürün teslim alınırken kargo ile alıcı arasında hasar tutanağı yapılmalıdır. Hasar tutanağı yapılmayan hiç bir zarar için alıcının tazmin hakkı doğamaz .

Tüm ürünlerde tüketici kanununa göre üretim hatalarına karşı 2 (iki) yıl garanti bulunmaktadır.
Kullanma kılavuzları ve el kitapçıklarında yazılan kuralların uygulanmaması sonucu oluşacak tüm arızalar ,
Arızalanan ürünlerde teknik servisimizin bilgisi dışındaki tüm müdahaleler,
Yüksek basınc ve enerji kaynağındaki kusurlardan doğan arızalar ,
Çevre şartları ; pislik , korezyon sağlayıcı asitler , bazlar ve diğer kimyasallar , kırılmalar , ezilmeler vs.’ den doğan tüm arızalar ,
Ürünlerin bilinçsizce ve amacının dışında kullanılmasından doğan arızalar ,

GARANTİ KAPSAMI DIŞINDADIR.
Arızalanan ürünler teknik servisimize ulaştıktan sonra incelemesi yapılır ve raporlanır . Kullanıcının onayı doğrultusunda en geç 7 gün içinde (max) tamir edilir.
Tamir için bırakılan ürünlerin 30 gün içinde kullanıcı tarafından teslim alınmaması durumunda şirketimiz sorumluluk taşımaz .